aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. UM Kamienna Góra

13 maja ze względu na uroczystości pogrzebowe zastępcy burmistrza Adama Blicharskiego urząd miasta będzie czynny do godziny 12:30.
Zarządzenie burmistrza Kamiennej Góry w sprawie zmiany godzin pracy urzędu ma umożliwić pracownikom uczestnictwo w pogrzebie.

sanikomDzisiaj (środa, 12 maja) od godziny 10:00 do 14:00  z powodu prac modernizacyjnych na ujęciu wody będą występować przerwy w dostawie wody w Lubawce. 

Po zakończeniu prac może wystąpić czasowe pogorszenie jakości wody.

fot. UM Kamienna Góra

W zawiązku ze śmiercią wiceburmistrza Adama Blicharskiego burmistrz Janusz Chodasewicz ogłosił żałobę na terenie Kamiennej Góry. Obowiązuje ona od 11 do 13 maja.

kondolencje

gmina Kamienna GóraWójt Gminy Kamienna Góra informuje, że na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu Gminy Kamienna Góra, Al. Wojska Polskiego 10 w dniu 06 maja 2021 r. wywieszono wykazy nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży, stanowiących własność Gminy Kamienna Góra.

fot. UM Kamienna Góra

W sobotę, 15 maja będzie je można przynieść do punktu na placu Wolności. Każda osoba w zamian za pozostawione urządzenia otrzyma sadzonkę kwiatową.

fot. UM Kamienna Góra

Wiadomo już na co miasto Kamienna Góra wyda 5,7 mln zł z odszkodowań za grunty pod budowę drogi S3. Rada miasta zgodziła się także na emisję miejskich obligacji, które zapewnią finansowanie kolejnych wydatków inwestycyjnych.

arimrOd 15 marca trwa nabór wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich i płatności obszarowych finansowanych z PROW za 2021 r. Decyzją Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Grzegorza Pudy, termin ich składania został wydłużony do 17 czerwca. Wnioski przyjmowane będą również po tej dacie – do 12 lipca, z tym że za każdy dzień roboczy opóźnienia należna kwota płatności, zostanie pomniejszona o 1 proc.

fot. UM Kamienna Góra

Burmistrz Janusz Chodasewicz wspólnie z innymi dolnośląskimi samorządowcami zaapelował o jak najszybsze uruchomienie Krajowego Planu Odbudowy. Ustawą w sprawie ratyfikacji wielomiliardowego funduszu właśnie zajmują się posłowie na nadzwyczajnym posiedzeniu parlamentu.

Informacje dotyczące projektu #W pełni sprawni pracownicy realizowanego przez Stowarzyszenie Dzieci i Rodzin Zasadniczej Szkoły Zawodowej Specjalnej w Wałbrzychu

REKLAMA