aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

policja Kamienna Góra

W piątek (17 września) około godziny 19:00 załoga pogotowia ratunkowego powiadomiła policjantów kamiennogórskiej drogówki, pełniących służbę w rejonie drogi krajowej nr 5 o kierowcy Opla, który jadąc za karetką w stronę Lubawki, wykonywał na drodze bardzo niebezpieczne manewry.

Kierujący miał wyprzedzać na podwójnej ciągłej, jechać za pojazdem uprzywilejowanym z nadmierną prędkością.

Policjanci zatrzymali kierującego, który podczas rozmowy z funkcjonariuszami dziwnie się zachowywał. Sprawiał wrażenie, jakby nie do końca zdawał sobie sprawę z zaistniałej sytuacji. Jego reakcje były spowolnione, a źrenice zdecydowanie powiększone. Młody mieszkaniec Lubawki poddany został badaniu testerem narkotykowym, który wskazał zawartość marihuany w jego organizmie. On sam również przyznał, że faktycznie może znajdować się pod jej działaniem.

Mężczyzna ten został zatrzymany i przewieziony do szpitala, gdzie została pobrana mu krew. To właśnie wynik badania krwi w takich przypadkach jest dowodem na to, czy kierowca znajdował się pod wpływem środka odurzającego w chwili kierowania pojazdem oraz jak duże stężenie narkotyku było w jego krwi.

REKLAMA

ds21