aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. wp

Właściwie dobrane i wysokiej klasy oświetlenie jest dla dekoratorów wnętrz niczym as w rękawie dla gracza podczas rozgrywki pokera. Dlaczego? Lampy pojawiają się w niemal skończonym wnętrzu i potrafią całkowicie odmienić charakter aranżacji. Jakie modele lamp wiszących, stołowych, podłogowych czy kinkietów będą modne w 2022 roku? Jakie trendy oświetleniowe zawrócą w głowie projektantom? Sprawdź i się zainspiruj!

O kierunkach, w których podążać będą w 2022 roku najbardziej znani producenci oświetlenia (np. Lampy Italux czy King Home Lampy), mogliśmy się przekonać już podczas tegorocznych targów branżowych. To właśnie na ich stoiskach na Salone del Mobile Euroluce w Mediolanie, Decorexie czy London Design Festivalu w Londynie, można było poznać zapowiedzi najnowszych kolekcji. Czym się odznaczały? Zebraliśmy dla Ciebie najważniejsze informacje.

Lampy w 2022 roku ? ponadczasowy kamień

Trendem, który zdominuje 2022 rok w branży oświetleniowej, będzie wykorzystanie w lampach kamienia naturalnego lub jego imitacji. Najczęściej producenci stawiać będą na klasyczne i eleganckie elementy z alabastru lub marmuru. W nowościach na 2022 rok znaleźć można szczególnie wiele lamp podłogowych z podstawami z kamienia naturalnego. W lampach wiszących pojawiły się natomiast modele z kloszami z grubego, mlecznego szkła ozdobionego fakturą kamienia. Kamień w nowych kolekcjach łączony jest przeważnie z mosiądzem i szkłem.

Oświetlenie 2022 ? błysk metalu

W 2022 roku w modnych aranżacjach nie zabraknie także towarzyszącym nam już od kilku sezonów lamp metalowych. Szczególną popularnością producentów cieszy się w tym roku mosiądz. To on, pod postacią rurek, płaskowników, elementów dekoracyjnych i kloszy, wykorzystywany będzie przy produkcji lamp wiszących, stojących i stołowych, a nawet kinkietów. Im bardziej minimalistyczna forma i ciekawe wzornictwo, tym lepiej dla finalnego efektu aranżacji wnętrza. Modne lampy mosiężne znajdziesz m.in. w ofercie firm takich jak Zuma (lampy Quasar, Urchin czy Loya itp.) oraz King Home (lampy Apollo, Galliano, Illusion czy Ring itp.).

Trendy oświetleniowe 2022 ? lampy art déco i vintage

W całej branży dekoracji wnętrz widoczny jest w 2022 roku zwrot ku przeszłości i designowi w najlepszym wydaniu. W oświetleniu szczególnie często producenci i projektanci sięgali przy tworzeniu nowych kolekcji do stylistyki art déco oraz vintage, a więc lat 60. i 70. XX wieku. Modne są lampy kule i obłe oraz klasyczne żyrandole kryształowe (np. lampy Italux ? Hudson, Verdes i Raddi). Lampy w stylu vintage przybierają natomiast częściej kształt grzybków (np. stołowe lampy Italux Mizuni), latających spodków (np. stojące lampy King Home Capello).

Modne lampy ? nowoczesne żyrandole

Typem oświetlenia, którego nie może zabraknąć wśród nowości w 2022 roku, są nowoczesne i minimalistyczne żyrandole. Stanowią one ciekawą przeciwwagę dla nadal popularnych żyrandoli kryształowych. Prosta forma, najwyższa jakość wykonania i surowców oraz ciekawy design to gwarancja uzyskania nietuzinkowego nowoczesnego żyrandola. Szukając lamp do swojego salonu, zwróć uwagę na modele wykonane z metalu (mosiądzu lub malowanej na czarno stali), a także żyrandole z wieloma kulistymi kloszami ze szkła. Ciekawie prezentują się zwłaszcza modele marki King Home ? lampy np. Planetario, Capri Disc czy Ring.

 

REKLAMA