aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
fot. PTTK Kamienna Góra

W niedzielę (23 kwietnia) grupa pieszych turystów zebrała się na przystanku PKS przy al. Wojska Polskiego by udać się na trzecią wycieczkę Rajdu Poznajemy Góry. W planie było przejście ok. 17 km z Bukowca do Czarnowa.

Wyprawa rozpoczęła się od obejrzenia pięknego parku w Bukowcu. W czasie półtoragodzinnego spaceru turyści odwiedzili najbardziej charakterystyczne miejsca w parku czyli Stawy, Opactwo, Wieżę Widokowa, Zamek Kessela, Herbaciarnię, Pergole i Pałac.

fot. PTTK Kamienna Góra

Przejście z Bukowca do Czarnowa obfitowało w bardzo dynamiczne zmiany pogody, kilka razy była zima z obfitymi opadami śniegu i kilka razy było lato z mocno grzejącym słoneczkiem. Na Skalniku turyści mogli jeszcze raz pocieszyć się zimą w pełnej krasie i widokami na pięknie ośnieżone Karkonosze. Rajd zakończył w Czarnowie przy Czartaku.

Na następną trasę rajdową ekipa piechurów z Oddziału PTTK Ziemi Kamiennogórskiej wyruszy w czasie majówki na szlaki w Górach Bialskich i Masywie Śnieżnika.

fot. PTTK Kamienna Góra

Natomiast 14.05.2017 PTTK zaprasza na piękną wycieczkę z Wambierzyc szlakiem Skalnych Grzybów w Parku Narodowym Gór Stołowych do Karłowa. Zapisy w siedzibie PTTK w każdą środę od godz.15.30 do 17.00.

Rajd Poznajemy Góry organizowany jest przez Kamiennogórski Oddział PTTK przy wsparciu Urzędu Miasta Kamienna Góra, Starostwa Powiatowego Kamienna Góra i Urzędu Gminy Kamienna Góra.

fot. PTTK Kamienna Góra

 

REKLAMA