aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

gmina Kamienna GóraUrząd Gminy Kamienna Góra organizuje tzw. „wystawkę” tj. zbiórkę następujących odpadów z terenu nieruchomości:

gmina Kamienna GóraWÓJT GMINY KAMIENNA GÓRA
zaprasza wszystkich mieszkańców na spotkania informacyjne, o tym jak i dlaczego warto segregować odpady komunalne oraz co zrobić, aby było ich mniej.

MarciszówNa podstawie art. 11 i art. 13 ustawy z dnia 21 listopada 2008 roku o pracownikach samorządowych (tj. Dz.U. z 2018 roku, poz. 1260 ze zmianami) WÓJT GMINY MARCISZÓW ogłasza konkurs na stanowisko
INSPEKTORA ds. DROGOWNICTWA W URZĘDZIE GMINY W MARCISZOWIE

gmina Kamienna GóraNa podstawie art. 30 ust. 2 pkt. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity z 2018 r., poz. 994 ze zm. ), art. 25 ust.1, art. 35 ust. 1 i 2 oraz art. 68 ust.3 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jednolity z 2018, poz. 2204 ze zm.) - Wójt Gminy Kamienna Góra podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży :

Kamienna Góra - Osteoporoza - nie daj się złamać

Zapraszamy Państwa na otwarte spotkanie dotyczące problematyki osteoporozy połączone z bezpłatnymi badaniami w tym kierunku. Spotkanie odbędzie się w sobotę 16 marca w sali witrażowej kamiennogórskiego ratusza, początek godz. 16.00. Szczegóły spotkania na plakacie.

Oddział Powiatowy Polskiego Związku Diabetyków w Kamiennej Górze serdecznie zaprasza na spotkanie z lekarzem okulistą Zofią Lorencik, którego tematem będą m.in. powikłania cukrzycowe wzroku.
Spotkanie odbędzie się 20 marca (środa) o godzinie 13:00 w budynku poradni przy ul. Kościuszki 6 w Kamiennej Górze, II piętro, sala 14.

Kamienna GóraW związku z licznymi pytaniami i wątpliwościami dotyczącymi zasadności wystąpienia przez miasto Kamienna Góra o udzielenie kredytu, przedstawiam poniższe wyjaśnienie.

Twój e-PIT

Aktualizacja 19.03. - zostało już tylko 16 kubków!
Dla pierwszych 40 osób, które wezmą udział w promocji usługi Twój e-PIT, poprzez udostępnienie w mediach społecznościowych linku ze strony powiatowa.info, przewidziany jest stylowy kubek. Dowodem udostępnienia jest np. zdjęcie na telefonie lub wydruk, screen.
Kubek można odebrać w pokoju nr 5 Urzędu Skarbowego w Kamiennej Górze.
Szczegóły promocji poniżej w regulaminie.

MarciszówWójt Gminy Marciszów informuje,
że w siedzibie Urzędu Gminy Marciszów, ul. Szkolna 6 został wywieszony oraz zamieszczony w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Marciszów, wykaz nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży stanowiących własność Gminy Marciszów. Wykaz wywiesza się na okres 21 dni. Osoby, którym przysługuje pierwszeństwo w nabyciu w/w nieruchomości zgodnie z art. 34 ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy cyt. wyżej, winny złożyć wniosek o nabycie nieruchomości w terminie 6–tygodniowym od daty wywieszenia wykazu tj. od 08.03.2019 r. do 18.04.2019 r.

fot. ARMiR Kamienna Góra

Od 15 lutego 2019 roku weszliśmy w okres kampanii związanej z dopłatami bezpośrednimi. Producenci rolni, w związku z tym, już odwiedzają Biuro Powiatowe ARiMR w Kamiennej Górze, gdzie mogą składać odpowiednie dokumenty czy zasięgnąć porady.