aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
WOŚP Marciszów

Po pięciu latach Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wraca do Marciszowa. Mieszkańcy, podobnie jak w całej Polsce, zagrają 13 stycznia 2019 roku, w ramach 27 finału.

 

W tym roku Marciszów będzie częścią sztabu kamiennogórskiego. Główna część imprezy odbędzie się w Domu Kultury. Organizatorzy planują uruchomienie autobusowych połączeń okolicznych wsi z Marciszowem, umożliwiając dojazd na imprezę.

W Domu Kultury zaplanowano występy, aukcje, punkt gastronomiczny. Wśród zgromadzonych na licytację gadżetów jest m.in. pieczony dzik oraz koszulka i piłka z autografami piłkarzy Śląska Wrocław.

Dodatkowe atrakcje zaplanowano wokół Domu Kultury. Przyjadą alpaki. Jeśli pogoda pozwoli odbędzie się kulig. Organizowany jest Bieg z Serduszkiem, w którym uczestniczyć będą zarówno amatorzy, jak i członkowie grup biegowych z okolicy.

27. finał WOŚP w Marciszowie ma rozpocząć się o godzinie 14 i potrwać do Światełka do Nieba o 20.

Organizatorzy planują również cykl imprez przed finałem. Trwa już konkurs plastyczny Poczciwy anioł, podczas którego, w różnych technikach, powstają anioły. Zgłoszone prace trawią na licytację i kiermasz podczas finału.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w powiecie kamiennogórskim i okolicach

REKLAMA

ds21