Drukuj

 smieci

Od jednego z internautów otrzymaliśmy zdjęcie wykonane na pograniczu gminy Kamienna Góra i miasta Kamienna Góra od strony wyjazdu w kierunku Wałbrzycha.

Do zdjęcia dołączony był opis: Dzień dobry jakiś miesiąc temu zobaczyłem w lesie dzikie wysypisko śmieci, zrobiłem zdjęcie zgłosiłem na krajową mapę bezpieczeństwa oraz na e-usterki na stronie kamiennej góry. Lecz minął miesiąc i nadal nikt nic z tym nie zrobił to smutne bo jest to trasa gdzie chodzi dość dużo ludzi a z resztą nie fajnie wyglądają zaśmiecone lasy, dzisiaj przejeżdżałem rowerem znowu po tym lesie i z ciekawości zobaczyłem czy są nadal te śmieci no i były cyknąłem kolejną fotkę dla was, jest w załączniku. Najgorsze jest to że na zdjęciach satelitarnych na Mapach Google widać te śmieci co znaczy że to wysypisko utrzymuje się już od 2017 roku bo w tym czasie były robione zdjęcia lotnicze dla Map Google w tym rejonie.

Otrzymaliśmy również współrzędne miejsca wykonania zdjęcia. Jak ustaliliśmy teren ten leży w granicach miasta, działka jest prywatną własnością. Za to, co dzieje się na tym terenie, odpowiada właściciel terenu. Po naszej interwencji, pracownicy Urzędu Miasta mają wezwać właściciela do uporządkowania terenu. Według autora, na zdjęciu widać tylko część odpadów.

Właściciel działki mógł uzyskać pozwolenie na składowanie odpadów budowlanych, widoczne na zdjęciu odpady na takie nie wyglądają, widać m.in. opony, butelki, elementy plastikowe.