Amatorów nie wystraszyła pogoda. Zawodowcy dopisali. Na dwie trasy wyszły dzieci, młodzież i dorośli ze swoimi pupilami. W Chełmsku Śląskim odbył się Lendog, czyli Pierwsze Zawody Dogtrekingowe.

Aktualizacja 16 :45

Trasę 7 km najszybciej pokonali Mariola Kochowska/Jakub Pokładek/Kinga Kochowska/Piotr Gabryś z psem wabiącym się Odaw. Na pokonanie trasy potrzebowali 50 minut. Druga była Dorota Gruda-Bednarz Aką, a trzeci Łukasz Nowak/Kinga Nowak z Dorą.

Na trasie 20 km najlepszy był Rafał Matyjak z psem Milką. Na metę dotarli po godzinie i 35 minutach. Drugie miejsce zajęła Anna Gałek z Tobim. Trzecie miejsce zajął Janusz Stadkowski.

Oryginalna informacja
Na start zgłosiło się 21 ekip na trasę siedmiokilometrową i trzynaście na dwadzieścia kilometrów. Trasy pokrywały się w części. Na punktach kontrolnych uczestnicy musieli wykazać się kondycją fizyczną oraz wiedzą na temat przyrody czy zasad zachowania w lesie.

Najszybciej trasę 20 kilometrów – od Chełmska Śląskiego, lasami do Uniemyśla i powrotem – pokonał Rafał Matyja z Jeleniej Góry wraz z mieszańcem Milką. Zajęło im to jedynie godzinę i 35 minut. Trasę Hard pokonał też niepełnosprawny piesek.

Wolniej trasę pokonał ledwie trzymiesięczny Chihuahua z dwuletnim panem. Trasę siedmiu kilometrów pokonali w trzy godziny.

Na wszystkich uczestników czekały nagrody i upominki. Ciekawą, a na pewno jedyną w swoim rodzaju nagrodą był ręcznie robiony z gliny i wypalany w Chełmsku Śląskim kubek z motywem Domków Tkaczy Śląskich.

Każdy uczestnik został tez poczęstowany gorącą herbatą, zupą oraz kiełbaskami z grilla. Animatorzy zadbali o zabawę na terenie szkoły w Chełmsku Śląskim. Na punktach kontrolnych dla psów czekała woda.