aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Olimpia Kamienna Góra : Cosmos Radzimów

Dwa różne połowy spotkania obejrzeli kibice podczas dzisiejszego (sobota, 25 maja) meczu klasy okręgowej Olimpia Kamienna Góra : Cosmos Radzimów. Zmieniła się nie tylko gra drużyn, ale również warunki atmosferyczne.

 

Mecz rozpoczął się w ulewnym deszczu. Już po kilku minutach na murawie pojawiły się duże kałuże. Miejsce zatrzymania się piłki stało się nieprzewidywalne. W tych warunkach lepiej grali gospodarze. W 11' Przemysław Powiertowski strzelił z 4 metrów wprost w bramkarza. W 15' gola strzałem z dystansu zdobył Nikodem Kumorek. Dwie minuty później ze zdobycia bramki cieszył się Aleksander Duda. Dotarło do niego dośrodkowanie z lewego skrzydła, zawodnik Olimpii oddał celny strzał głową. Grając z przewagą dwóch bramek Olimpia cofnęła się. Goście zaczęli częściej zagrażać bramce gospodarzy. W 37' czerwoną kartkę zobaczył bramkarz Cosmosu. W bramce stanął Wojciech Wolanin, który wszedł za Wojciecha Mazura. Grając w osłabieniu Cosmos nadal atakował. Deszcz stopniowo przestawał padać. W końcówce pierwszej połowy ataki gości przyniosły rezultat. W 45' strzał z rzutu wolnego uderzył w mur. Piłkę przejął Paweł Romańczuk i skierował ją do bramki Olimpii.

Druga połowa rozgrywana była w promieniach słońca. W 55' piłkę po ziemi w kierunku bramki Olimpii skierował Dawid Łamasz. Piłkę poza boisko skierował jeden z piłkarzy gospodarzy i sędzia podyktował rzut rożny. Dośrodkowana piłka dotarła w pole karne do D. Łamasza, a ten oddał głową celny strzał. W 61' Paweł Romańczuk strzelał na raty, dopiero trzecie uderzenie pozwoliło na zdobycie bramki. W 71' dwie żółte kartki, za faul i dyskusję z sędzią zobaczył Bogdan Buda. Kapitan Olimpii musiał opuścić boisko. W 77' prowadzenie Cosmosu powiększył P. Romańczuk wykorzystując rzut karny. Wynik meczu w 93' ustalił P. Romańczuk strzałem z 20 metrów.

Prowadząc 2:0 Olimpia straciła trzy bramki grając z przewagą zawodnika i przegrała mecz 2:5.

Olimpia Kamienna Góra : Cosmos Radzimów - 2:5 (2:1)

Skład Olimpii: Dariusz Hołda, Jakub Zasada, Sebastian Sochacki, Konrad Domin, Nikodem Kumorek, Aleksander Duda, Kacper Filip, Przemysław Kraszewski, Przemysław Powiertowski, Łukasz Topolski (46' Bartosz Młodziński), Bogdan Buda.

Skład Cosmosu: Rafał Zatoński, Wojciech Mazur (37' Wojciech Wolanin), Dawid Łamasz, Paweł Romańczuk Sławomir Szuchalski, Arkadiusz Ziomek, Hubert Tomaszewski, Artur Sosnowski, Marcin Winiarski (65' Tomasz Michalkiewicz), Mateusz Ramulewicz, Krystian Janczewski (60' Przemysław Wdowikowski).

 

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA