aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

policja

Policjanci Wydziału Kryminalnego kamiennogórskiej policji zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy, który na terenie swojej posesji uprawiał marihuanę, a ponadto posiadał narkotyki, rewolwer i 70 sztuk ostrej amunicji bez wymaganego zezwolenia.

 

W wyniku ustaleń operacyjnych kamiennogórscy kryminalni na terenie gminy Kamienna Góra zatrzymali 25 – letniego mężczyznę, u którego podczas przeszukania jego pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych znaleźli uprawę konopi, 180 porcji handlowych marihuany, tabletki tzw. ecstasy (MDMA) oraz 70 sztuk ostrej amunicji oraz rewolwer, na które mężczyzna nie posiadał wymaganego zezwolenia.

25 – latek zdziwiony odwiedzinami policjantów nie zaprzeczał, że wszystko, co znaleźli funkcjonariusze należy do niego. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie. Narkotyki wraz z amunicją zabezpieczono, w celu dalszego wykorzystania w postępowaniu, jako dowód.

Do przedstawionych mu zarzutów przyznał się i złożył wyjaśnienia. Za uprawę konopi czy posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, natomiast za posiadanie ostrej amunicji ustawodawca przewidział karę do 8 lat pozbawienia wolności. O wysokości kary łącznej zadecyduje teraz sąd.

mł.asp. Paulina Basta
Oficer Prasowy
KPP Kamienna Góra

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA