aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

Kamienna Góra - Szkoła Podstawowa nr 1 - Przepis na chemięUczniowie 5 szkół z Dolnego Śląska otrzymali dofinansowanie w dziewiątej edycji konkursu "Projekt z klasą". Wśród laureatów, którzy otrzymają grant finansowy jest Szkoła Podstawowa nr 1 z Kamiennej Góry.

 

Uczniowie kamiennogórskiej "jedynki" otrzymali grant na realizację projektu "Przepis na chemię". Opiekunką grupy jest Beata Szczerba. W ramach projektu zaplanowane są zajęcia w wirtualnym laboratorium chemicznym, korzystanie z platform e-learningowych oraz bezpłatnych aplikacji na urządzenia mobilne. Uczniowie mają m.in. pogłębiać swoją pasję do nauki.

W tegorocznej edycji konkursu granty otrzymało 50 projektów z całej Polski. Na ich realizację organizatorzy przeznaczyli 62 tys. zł. Nagrody przyznawało jury, w którym znaleźli się dziennikarze Jan Stradowski i Justyna Suchecka, Nauczycielka roku 2017 Marta Florkiewicz-Borkowska, psycholog Piotr Bucki oraz przedstawiciele Nowej Ery: Jolanta Gałecka i Małgorzata Jankowska. Dziesięć grantów zostało przyznanych w ogólnopolskim głosowaniu internautów. To właśnie dzięki głosowaniu internautów tysiąc złotych otrzymała Szkoła Podstawowa nr 1 z Kamiennej Góry.

Konkurs zorganizowało wydawnictwo Nowa Era.

Nie masz prawa dodawać tutaj komentarzy

REKLAMA