aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego
Świat na pograniczu. Dzieje Lubawki i okolic do 1810 r.

W lubawskim Domu Kultury odbyło się dzisiaj (piątek, 15 grudnia) spotkanie promujące książkę o dziejach Lubawki. Publikacja pracownika Uniwersytetu Wrocławskiego prof. Przemysława Wiszewskiego obejmuje opis historii miasta i okolic od początków lokacji do 1810 r.

Miszkowice - Paprotki

Do dwóch zdarzeń doszło dzisiaj (czwartek, 14 grudnia) po godzinie 14 na drodze Raszów-Miszkowice, tzw. trzydziestce.

Lubawka - wiata - fot. archiwum

Lubawscy policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca Lubawki, który przyznał się m.in. do zniszczenia wiaty przy św. Florianie na Świętej Górze.

ZUSKażdy rodzic może zatrudnić nianię bez konieczności zakładania własnej firmy. Wystarczy podpisać umowę aktywizacyjną. Dzięki temu zatrudniający, czyli rodzic nie musi płacić składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne za nianie gdyż te są finansowane z budżetu państwa.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego na okres od 2017-12-13 21:00:00 do 2017-12-14 16:00:00.

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego na okres od 2017-12-14 00:00:00 do 2017-12-14 12:00:00.

Kamienna Góra - Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących - spotkanie na temat kapitana Józefa Sierocińskiego

Klasy mundurowe działające w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze będą miały patrona. Trwa wybór kandydata.

policja Kamienna GóraKierowcę samochodu osobowego oraz rowerzystę poruszających się pod wpływem alkoholu zatrzymali kamiennogórscy policjanci.

Dębrznik - Mikołaj

Mikołaj odwiedził również dzieci z Dębrznika. Spotkanie z Mikołajem zorganizowano w świetlicy wiejskiej.

Mikołaj - Gorzeszów

W sobotę (9 grudnia) na świetlicy w Gorzeszowie dzięki sołtys Joli Serafinko odbyła się zabawa mikołajkowa połączona z wizytą Mikołaja.