aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

dym

Gdy kibice pasjonowali się skokami Polaków podczas Mistrzostw Świata w skokach narciarskich, część Kamiennej Góry spowił gęsty dym.

fot. Polski Związek Biathlonu

W ramach Mistrzostw Polski Młodzików i Młodzików Młodszych w biathlonie rozegrane zostały dzisiaj (sobota, 27 lutego) sprinty. W zawodach w Dusznikach Zdroju startowali zawodnicy MUKN Pod Stróżą Lubawka / ZSZP Lubawka.

fot. MGOK Lubawka

Z okazji Dnia Kobiet Dom Kultury w Lubawce zaprasza na koncert przebojów Anny Jantar. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 7 marca - początek o godz. 18:00.

fot. Polski Związek Biathlonu

W Dusznikach Zdroju trwają Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodzików Młodszych w biathlonie. W zawodach startują MUKN Pod Stróżą / ZSZP Lubawka.

fot. umwd

W związku z trudną sytuacją branży turystycznej wywołaną przez pandemię Covid-19 Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego rusza z czasową kampanią #BezpieczneDoOdkrycia. To kolejne działanie w ramach akcji Odkryj Dolny Śląsk, wspierające turystykę regionalną. Kampania będzie promować świadome i bezpieczne podróże „blisko domu”, w miejsca bez tłumów turystów, wskazane m.in. przez dolnośląskich blogerów, którzy włączyli się w akcję.

fot. Orzeł Lubawka

Do Orła Lubawka dołączył kolejny piłkarz. Klub pozyskał środkowego obrońcę.

fot. Marcin Trzpiot

Trwa 3. edycja “Setki w teatrze” czyli nagrań realizowanych przez Świdnicki Ośrodek Kultury z lokalnymi zespołami. W piątek premiera ostatniego wideo od popowego FanKlubu a w nadchodzących tygodniach czekają nas jeszcze nowości od Hortus (hard rock), Toxide (hard rock), Plethora (metal) i Ślad (blues).

gddkia

Dzisiaj (piątek, 26 lutego) Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła ofert w przetargu na opracowanie Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe z elementami Koncepcji Programowej i Programem Funkcjonalno-Użytkowym wraz z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla zadania pod nazwą: „Budowa/rozbudowa autostrady A4 Legnica Południe (z węzłem) – Wrocław Wschód (bez węzła)/węzeł Stary Śleszów (z węzłem) i budowa drogi ekspresowej S5 Sobótka-Bolków”

fot. Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze

Muzeum Tkactwa w Kamiennej Górze zaprasza na wieczorne zwiedzanie wystawy „Kierunek sztuka. Malarstwo europejskie XVI-XIX w.” ze zbiorów Muzeum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Kamienna Góra

Około 460 tys. zł w marcu powinno wpłynąć na konto miasta Lubawka. To odszkodowanie za działki przejęte pod budowę S3. Na informację od miejskich urzędników o wysokości odszkodowania czekają radni Kamiennej Góry. Od wysokości odszkodowania uzależniają wartość obligacji.

Krzysztof Mróz

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło wyniki naboru w Programie „Ochrona Zabytków” na rok 2021. W całej Polsce dofinansowano aż 445 projektów na łączną kwotę ponad 105 mln. Wśród nich znalazło się 7 z powiatu kamiennogórskiego, które otrzymały łączne dofinansowanie w kwocie 1 177 000 zł.

lubawka

Dziesięcioro sportowców z gminy Lubawka otrzymywać będzie w tym roku stypendium sportowe wypłacane przez gminę.

fot. Patryk Straus

Patryk Straus, wójt gminy Kamienna Góra, poinformował o pozyskaniu dotacji do remontu budynku przy ul. Okrzei w Kamiennej Górze.

fot. relacja wideo z sesji

Jednego głosu zabrakło, aby do porządku obrad dzisiejszej (czwartek, 25 lutego) sesji rady gminy Lubawka wprowadzić uchwałę dotyczącą zamiaru wystąpienia przez gminę o dotacje do budowy mieszkań przez TBS.

Aktualizacja 16:06

fot. cbk

Centrum Biblioteczno-Kulturalne gminy Kamienna Góra zaprasza pełnoletnie mieszkanki gminy do udziału w "Akcji metamorfoza". Nagrodą dla uczestniczek będzie udział w metamorfozie przeprowadzonej przez wizażystkę, fryzjerkę, stylistkę i fotografa.

Informacje o 25. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje na temat 26 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2018 roku

informacje o wydarzeniach zorganizowanych przez Centrum Kultury w Kamiennej Górze podczas wakacji w 2018 roku.

WOŚP 2019

Informacje o 27. finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w powiecie kamiennogórskim

informacje o Dniach Kamiennej Góry w 2019 roku

informacje o Dniach Kamiennej Góry w roku 2020

informacja o wielkiej orkiestrze wiątecznej pomocy w 2021 roku na terenie powiatu kamiennogórskiego

REKLAMA