aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. lh

Koronawirus przed wieloma firmami postawił wyzwanie błyskawicznego przejścia przynajmniej na częściową pracę zdalną. Wielu przedsiębiorców musiało błyskawicznie wyposażyć swoje przedsiębiorstwa w rozwiązania takie jak e-archiwum, platformy umożliwiające zarządzaniem projektami. Warto jednak pamiętać, że w rewolucji cyfrowej nie mniej ważna jest kwestia zabezpieczeń.

 

Chroń się przed wyciekiem danych

Narzędzia ochrony danych

Chroń się przed wyciekiem danych

Dane osobowe to obecnie jedna z najsilniejszych walut XXI wieku. Trzeba je więc chronić w sposób szczególny. O zadaniu tym powinni myśleć przede wszystkim właściciele, zarządcy i managerowie firm, którzy w ostatnich miesiącach dużą część swojej pracy przenieśli do sieci. Home office to rozwiązanie, które pozwala na zachowanie ciągłości pracy w tych szczególnych warunkach, natomiast jednocześnie stwarza bardzo poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa danych, na których się pracuje. Wyciek danych może firmę kosztować bardzo wiele, nie tylko pod kątem ekonomicznym, lecz także wizerunkowym. Jak chronić dane?

Narzędzia ochrony danych

Nowoczesne usługi IT umożliwiają bardzo skuteczną ochronę danych. Na rynku jest wiele narzędzi, które można zastosować. Ważne jest jednak odpowiednie dobranie ich do potrzeb i możliwości firmy. Rozwiązania takie jak https://www.vida.pl/fortigate-utm/ dają bardzo wiele możliwości rozbudowywania ochrony w zależności od aktualnego typu i trybu pracy. Fortigate to firewall w formie kompleksowego zestawu zabezpieczeń, które nie ograniczają się jedynie do antywirusa i antyspamu. Ważne jest natomiast, że z całego zestawu różnorodnych rozwiązań możesz wybrać te, które są ci rzeczywiście potrzebne w pracy. Niezależnie od tego, czy prowadzisz małe biuro czy też kierujesz średniej wielkości firmą, z Fortigate możesz zbudować autorski zestaw narzędzi dostosowanych do swoich potrzeb. Systemy otwarte na rozbudowę pozwalają ci rozpocząć od prostych zabezpieczeń i rozbudowywać je, dzięki czemu nie wydajesz środków finansowych na niepotrzebne ci dodatki, nie jesteś także skazany na wymianę całego systemu, jeśli okazuje się, że potrzebujesz zabezpieczeń wyższej klasy. Na twój firmowy firewall złożyć się może m.in.:

  • antywirus (podstawowa ochrona przed zagrożeniami z sieci),
  • antyspam,
  • antyspyware i antymalware (zabezpieczenia przed oprogramowaniem szpiegującym),
  • zapora sieciowa (uniemożliwiająca dostęp osobom nieupoważnionym),
  • VPN (wirtualne sieci prywatne),
  • ochrona przed włamaniami,
  • kontroler firmowej sieci bezprzewodowej,
  • kontrola aplikacji,
  • ochrona sieci przed wyciekami informacji, 
  • filtrowanie sieci (ograniczająca dostęp do sieci).

 

 

REKLAMA