aktualne informacje z powiatu kamiennogórskiego

fot. wp

Wśród Polaków coraz bardziej popularne staje się spędzanie wakacji na jachcie.

Najpopularniejsze kierunki to niezmiennie Grecja i Chorwacja, zwłaszcza w okresie letnim. Stale zwiększa się zainteresowanie czarterami jachtów i to nawet tymi bardziej ekskluzywnymi. Co może wpłynąć na bardziej konkurencyjne ceny.

Czarter jachtu w Grecji – zalety

Grecja może się pochwalić najdłuższym wybrzeżem wśród krajów Morza Śródziemnego, które wynosi 13 676 km. Jest krajem dostępnym dla obcokrajowców, ponieważ znajdują się tutaj liczne lotniska międzynarodowe. Wymieć można tak znane miasta jak Kretę, Rodos, Peloponez czy Korfu. A na wiele wysp można się dostać bez problemu za pomocą lotów krajowych.

Wśród zalet czarterowania w Gracji można wymienić : bardzo czyste wody, bezpieczne porty i kotwicowiska oraz dogodne trasy rejsów. Ponadto Grecy, są osobami z natury otwartymi, przyjaznymi i gościnnymi. Bardzo miło można spędzić czas w uroczych portach i tawernach oraz zasmakować niezwykle pysznej i różnorodnej kuchni. Grecja zachwyca pięknymi krajobrazami, a zawdzięcza to skałom wulkanicznym, które przybierają przeróżne kształty. Nawet można się wybrać i obejrzeć aktywny wulkan, na przykład na wyspie Nisiros.

Charakterystyczne dla widoków w Grecji są białe domostwa z malowanymi na niebiesko okiennicami, które można rozpoznać z daleka. Morze jest bogate w ryby, żółwie morskie oraz delfiny. W tak wspaniałej i przyjemnej scenerii można świetnie wypocząć wraz z całą rodziną. Nie zapominajmy o licznych atrakcjach turystycznych. Grecja posiada bardzo wiele zabytków, co zachęca do jednoczesnego zwiedzania i czarterowania. Co więcej Grecja ma konkurencyjne ceny jachtów czarterowanych, dzięki czemu grono zwolenników stale się powiększa. Przykładowe oferty znajdziecie na : https://www.globesailor.pl/czarter-jachtow.html .

Chorwacja to jedno z najpopularniejszych miejsc czarteru jachtów

Chorwacja to miejsce, które przyciąga miłośników żeglarstwa, ze względu na wspaniałe widoki. Nie ma tutaj jednego kierunku, w którym warto się udać, Z każdej strony linia brzegowa Chorwacji jest warta obejrzenia oraz jednocześnie niepowtarzalna. Podziwiać tutaj można cudowne góry Dynarskie, które schodzą wprost do morza oraz przepiękne wodospady. Ponadto zachwycające równiny, jeziora, wzgórza oraz liczne bezludne plaże i zatoczki. Chorwacja może się pochwalić 1800 kilometrami linii brzegowej. Przyroda jest tutaj na wyciągnięcie ręki, a na terenie Chorwacji znajduje się aż 11 parków narodowych.

Dla miłośników zwiedzania również się coś znajdzie, ponieważ Chorwacja to kraj bogaty kulturowo. Jest ono połączeniem takich nacji jak Rzymianie, Francuzi czy Bizantyjczycy, dzięki czemu podziwiać można liczne zabytki. To czysta przyjemność móc połączy czarterowanie jachtem ze zwiedzaniem. Ponadto czekają nas tutaj takie atrakcje jak skutery wodne, nurkowanie, kajaki czy rafting. Nie można zapomnieć o wspaniałej kuchni śródziemnomorskiej jaką serwują tutejsze restauracje.

 

REKLAMA