Print
fot. lh

Nie ulega wątpliwości, że smartfony zrewolucjonizowały współczesną komunikację, organizację czasu czy też korzystanie z multimediów. Na dobrą sprawę sama rozmowa przez telefon staje się już peryferyjną aktywnością, choć przecież jeszcze kilkadziesiąt lat temu była pretekstem do tego, by kupić sobie telefon komórkowy. Tak jak szybko zmienia się technologia, tak samo w pewien sposób ewoluuje sposób korzystania z różnego rodzaju sprzętów. Nowoczesne smartfony to multifunkcjonalne urządzenia, z którymi się nie rozstajemy, a media społecznościowe sprawiają, że kilkucalowe ekrany są podstawowym elementem kontaktu ze światem jako takim.

 

  1. Technologiczny wyścig
  2. Wszystko pod palcem
  3. Designerskie modele

Technologiczny wyścig

Kolejne modele smartfonów przekraczają pewne granice, które do niedawna były nie do ruszenia. Urządzenia pozwalają na dużo, a ich funkcje każą przypuszczać, że wyobraźnia producentów a także odpowiadanie na potrzeby użytkowników lub ich wymyślanie. Sam sprzęt zrewolucjonizował ludzkość i dał pretekst do tego, by inaczej się organizować, korzystać z czasu wolnego a nawet pracować. Poza tym smartfony to również dostęp do plików aplikacji, które ułatwiają codzienne funkcjonowanie w ten sposób można założyć, że urządzenia są mniejszymi lub większymi komputerami, które mogą towarzyszyć nam w każdej chwili. Ten technologiczny wyścig również przekłada się na to, że co chwilę kolejne firmy wypuszczają kolejne nowocześniejsze modele. Wiele z nich staje się przebojami, a inne nie do końca sprawdzają się w użytkowaniu. Faktem jest, że lubimy zmieniać smartfony –mieć coraz lepszy aparat, większą pamięć, doskonalszą muzykę oraz szereg udogodnień.

Wszystko pod palcem

Korzystając ze smartfona można uruchomić pralkę, sprawdzić, co jest w lodówce, zarządzać domem czy włączyć odkurzacz czy kosiarkę. Z tego typu urządzeń korzystają więc osoby w każdym wieku, choć oczywiście młodsi chętniej wybierają różnego rodzaju gry oraz media społecznościowe. Dla nich smartfon to okno na świat. Oczywiście najważniejszym aspektem staje się dostęp do internetu. Smartfon pozwala być stale online.

Designerskie modele

 Niektórzy mówią, że w tym segmencie urządzeń producenci doszli już do pewnej granicy wielkości ekranu czy pojemności pamięci i baterii, ale kolejne modele temu zaprzeczają. Cienkie telefony dotykowe stają się coraz lżejsze i poręczniejsze, a jakość obrazu i same udogodnienia umożliwiają osiąganie największej precyzji. Ciężko sobie wyobrazić, jak urządzenia będą się zmieniać dalej, ale obecnie to bezramkowy smartfon stał się prawdziwym przebojem, choć nie jest to prekursorski wynalazek. Nowoczesne urządzenia tego typu niemal w całości wypełniają przestrzeń szklanym ekranem i co za tym idzie, znikają wszelkie ograniczenia. Bezramkowy smartfon pozwala uzyskać więcej wyświetlanego obszaru przy zachowaniu standardowych wymiarów urządzenia.

undefined